Chałupy – miejscowość przyciągająca turystów

Chałupy to niewielka i lubiana miejscowość wypoczynkowa położona w najwęższej części Półwyspu Helskiego. Ta, niegdyś mała, rybacka osada stanowi dzisiaj cieszący się niesłabnącą popularnością ośrodek turystyczny. Atrakcyjnie zlokalizowana, pomiędzy otwartym morzem a Zatoką Pucką, od wielu lat przyciąga stałych bywalców, jak i zachwyca nowo przybywających turystów. Administracyjnie jest częścią niedaleko zlokalizowanego Władysławowa, z którym z roku na rok tworzy rozwijający się kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy.

Chałupy to przede wszystkim szerokie, piaszczyste plaże dostępne zarówno od strony otwartego morza, jak i Zatoki Puckiej. Dostępne są tu również strzeżone kąpieliska zapewniające bezpieczne atrakcje w wodzie oraz szereg propozycji na plażach dla dzieci takich jak: zjeżdżalnie czy dmuchane balony do skakania. To idealne miejsce na relaks i wypoczynek dla całych rodzin. Warto również wspomnieć o możliwości korzystania ze słynnej plaży dla naturystów, która stanowi wydzielony odcinek dla zwolenników tej formy plażowania.

Sielankowy obraz Chałup dopełnia niewielki port morski dostępny we wschodniej części letniska. To przystań z drewnianymi pomostami umożliwiająca cumowanie małych jednostek rybackich i prywatnych jachtów. Dzięki temu można tu skorzystać z zaplecza gastronomicznego, smakując świeżo złowionych lub wędzonych ryb. W porcie dostępna jest również wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Znakiem rozpoznawczym Chałup są latawce kitesurferów i deski windsurferów. Ten kawałek wybrzeża stanowi najbardziej atrakcyjny akwen dla miłośników tej formy aktywności sportowej. Zatokę Pucką charakteryzują płytkie, słabo zasolone wody oraz niewielkie fale i niezbyt zmienne wiatry. Mieszanka takich czynników stanowi idealne warunki do nauki i rozwoju tych sportów. Znajduje się tu wiele profesjonalnych szkół windsurfingu i kitesurfingu z wykwalifikowanymi instruktorami. Poza tym dostępne są przechowalnie i wypożyczalnie sprzętu oraz miejsca z niezbędnymi usługami serwisowymi.

Chałupy to idealne miejsce, gdzie można połączyć spokojny wypoczynek wraz z aktywnym udziałem w szerokiej gamie sportów. Każdy tutaj znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy !