Jak spędzić wakacje w Łebie?

Zbliżające się wakacje to idealny czas, by odpocząć nad polskim morzem. Łeba jest małą nadmorską miejscowością, gdzie piaszczysta, szeroka plaża zaprasza do odpoczynku. Jak spędzić wakacje w Łebie?

Co zobaczyć w Łebie?

Odpoczywając w Łabie nie sposób nie zachwycić się plażą, na której znajdują się ruchome wydmy. Słowiński Park Narodowy to unikatowe miejsce, które przypomina pustynię. Osuszany piasek, który jest przesuwany przez wiatr tworzy ogromne wydmy, które sprawiają wrażenie, że znaleźliśmy się na pustyni. Unikatowa flora i fauna to nie lada gratka dla każdego miłośnika natury, który ceni sobie możliwość podziwiania dzikiej przyrody.

Kolejnym ciekawym miejscem, które proponuje Łeba jest Park Dinozaurów. Tu będą świetnie bawili się, i ci mniejsi i ci trochę więksi. Spotkanie z dinozaurami to niecodzienna przygoda oraz lekcja historii dla najmłodszych.

W chłodniejsze dni warto udać się do wodnego placu zabaw, na wystawę motyli, czy zobaczyć tajny, niemiecki poligon z wyrzutnią rakiet.

Gdzie zjeść w Łebie?

Po dniu pełnym atrakcji warto udać się na dobry posiłek, który pomoże odzyskać siły i nabrać wigoru. Nadmorski deptak jest pełen licznych knajpek, w których można posilić się tradycyjną polską kuchnią, włoska pizzą czy delikatnym daniem śródziemnomorskim.

Trzeba również pamiętać, że Łeba to miejsce, w którym już od stuleci warzone jest tradycyjne, lekko pasteryzowane piwo, które idealnie gasi pragnienie. Tego nie można sobie odmówić! Wystarczy znaleźć dobry nocleg w Łebie i cieszyć się świetnym wypoczynkiem!